XINGLIGHT XL-HD6070UWC-A2
| Manufacturer |
XINGLIGHT
Asian Brands |
| Mfr. Part # | XL-HD6070UWC-A2 |
| LCSC Part # | C5349973 |
| Package | SMD,8x7.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED WHITE YELLOW LENS SMD |
| Description | White LED Indication - Discrete 3V~3.4V SMD,8x7.3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED White Lighting | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Package | SMD,8x7.3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
115
115
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2208 $ 0.1988 | $ 0.99 |
50+ | $ 0.1723 $ 0.1551 | $ 7.76 |
150+ | $ 0.1516 $ 0.1365 | $ 20.48 |
500+ | $ 0.1257 $ 0.1132 | $ 56.60 |
2,500+ | $ 0.1142 $ 0.1028 | $ 257.00 |
5,000+ | $ 0.1073 $ 0.0966 | $ 483.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$