APV APH0420T6R8M
| Manufacturer |
APV
Asian Brands |
| Mfr. Part # | APH0420T6R8M |
| LCSC Part # | C5349669 |
| Package | SMD,4.4x4.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 6.8uH 2.4A 175mΩ SMD,4.4x4.2mm |
| Description | 2.4A 6.8uH ±20% 175mΩ 2.5A Molded Inductor SMD,4.4x4.2mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | APV | |
| Package | SMD,4.4x4.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
29,555
29,555
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0924 | $ 0.46 |
50+ | $ 0.0736 | $ 3.68 |
150+ | $ 0.0643 | $ 9.65 |
500+ | $ 0.0572 | $ 28.60 |
3,000+ | $ 0.0516 | $ 154.80 |
6,000+ | $ 0.0488 | $ 292.80 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$