FOLLON EFVL016ADA102M10B0
| Manufacturer |
FOLLON
Asian Brands |
| MPN | EFVL016ADA102M10B0 |
| LCSC Part # | C53433362 |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
| Customer # | |
| Description | 16V ±20% 1000uF SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
500
500
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2837 | $ 1.42 |
50+ | $ 0.2266 | $ 11.33 |
150+ | $ 0.2022 | $ 30.33 |
500+ | $ 0.1716 | $ 85.80 |
2,500+ | $ 0.158 | $ 395.00 |
5,000+ | $ 0.1499 | $ 749.50 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$