FOLLON EFVL035ADA101M0654
| Manufacturer |
FOLLON
Asian Brands |
| MPN | EFVL035ADA101M0654 |
| LCSC Part # | C53433351 |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm |
| Customer # | |
| Description | 35V ±20% 100uF SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,000
1,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1449 | $ 0.72 |
50+ | $ 0.1164 | $ 5.82 |
150+ | $ 0.1022 | $ 15.33 |
1,000+ | $ 0.0915 | $ 91.50 |
2,000+ | $ 0.0829 | $ 165.80 |
5,000+ | $ 0.0786 | $ 393.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$