FOLLON EFVM010ADA221M0558
| Manufacturer |
FOLLON
Asian Brands |
| MPN | EFVM010ADA221M0558 |
| LCSC Part # | C53433339 |
| Packaging | SMD,D5xL5.8mm |
| Customer # | |
| Description | 10V ±20% 220uF SMD,D5xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | FOLLON | |
| Packaging | SMD,D5xL5.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
880
880
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0966 | $ 0.48 |
50+ | $ 0.0776 | $ 3.88 |
150+ | $ 0.0681 | $ 10.22 |
1,000+ | $ 0.061 | $ 61.00 |
2,000+ | $ 0.0553 | $ 110.60 |
5,000+ | $ 0.0524 | $ 262.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$