JAE Electronics MM60-EZH059-B5-R650
| Manufacturer | |
| MPN | MM60-EZH059-B5-R650 |
| LCSC Part # | C5342063 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | MM60 Series Connector Compatible With PCI Express Mini Card |
| Description | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle Card Edge Connector Accessories RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Card Edge Connectors/Card Edge Connector Accessories | |
| Manufacturer | JAE Electronics | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 650 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
183
183
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0706 | $ 1.07 |
10+ | $ 0.8788 | $ 8.79 |
30+ | $ 0.7836 | $ 23.51 |
100+ | $ 0.6885 | $ 68.85 |
500+ | $ 0.6321 | $ 316.05 |
1,000+ | $ 0.6031 | $ 603.10 |
Standard Packaging 650/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$