HenryTech HT-BFCN-4100+
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | HT-BFCN-4100+ |
| LCSC Part # | C5333336 |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 4100MHz Bandpass Filter |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm | |
| Relative Bandwidth | - | |
| Impedance | 50Ω | |
| Frequency - Center | 4.1GHz | |
| Type of Filter | Bandpass | |
| Cut-Off Frequency | - | |
| Attenuation | - | |
| Operating Temperature | -55℃~+100℃ | |
| Insertion Loss | 2dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- excellent power handling
- small size
- temperature stable
- LTCC construction, and has good moisture resistance, corrosion resistance, high reliability
Applications
AI Translation
- Harmonic rejection
- Transmitters / Receivers
In-Stock: 198
198 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 7.9157 | $ 7.92 |
| 10+ | $ 6.8019 | $ 68.02 |
| 30+ | $ 6.1227 | $ 183.68 |
| 100+ | $ 5.5529 | $ 555.29 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



