HenryTech HT-HFCN-2100+
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | HT-HFCN-2100+ |
| LCSC Part # | C5333325 |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | HT-HFCN-2100+ High Pass Filter 2200-6000MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm | |
| Relative Bandwidth | - | |
| Impedance | 50Ω | |
| Frequency - Center | - | |
| Type of Filter | High pass | |
| Cut-Off Frequency | 1.53GHz | |
| Attenuation | - | |
| Operating Temperature | -55℃~+100℃ | |
| Insertion Loss | 1.89dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- excellent power handling
- Small size
- 7 sections
- temperature stable
- LTCC construction with great moisture resistance, corrosion resistance, and high reliability
Applications
AI Translation
- sub-harmonic rejection
- transmitters/receivers
- base station of mobile communication and lab use
In-Stock: 174
174 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 7.0273 | $ 7.03 |
| 10+ | $ 6.1372 | $ 61.37 |
| 30+ | $ 5.5932 | $ 167.80 |
| 100+ | $ 5.1377 | $ 513.77 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



