LXWCONN LXW254-232-WZ-G
| Manufacturer |
LXWCONN
Asian Brands |
| MPN | LXW254-232-WZ-G |
| LCSC Part # | C53202129 |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Description | 2.54mm 2 32P Right Angle 2A Through Hole,Right Angle,P=2.54mm DIN 41612 RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Backplane Connectors/DIN 41612 | |
| Manufacturer | LXWCONN | |
| Packaging | Through Hole,Right Angle,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 63 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
91
91
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.3215 | $ 0.32 |
10+ | $ 0.315 | $ 3.15 |
63+ | $ 0.3102 | $ 19.54 |
126+ | $ 0.3053 | $ 38.47 |
Standard Packaging 63/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$