TE Connectivity 1-2834074-3
| Manufacturer | |
| MPN | 1-2834074-3 |
| LCSC Part # | C531559 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SlimSeal Miniature Connectors, Ballast Connectors, Crimp, Wire-to-Wire, 3 Position, 2.5 mm Centerline, Sealable, Wire & Cable |
| Description | 1 1x3P 3P 3 -40℃~+105℃ 5A P=2.5mm Solid State Lighting Connector Assemblies RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | TE Connectivity | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 360 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,838
2,838
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.204 | $ 1.20 |
10+ | $ 1.0301 | $ 10.30 |
30+ | $ 0.9336 | $ 28.01 |
100+ | $ 0.8257 | $ 82.57 |
360+ | $ 0.7775 | $ 279.90 |
1,080+ | $ 0.7565 | $ 817.02 |
Standard Packaging 360/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$