HenryTech HT-BFCN-5100+
| Manufacturer | HenryTechAsian Brands |
| MPN | HT-BFCN-5100+ |
| LCSC Part # | C53059154 |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 50Ω 1.5dB SMD-4P,3.2x1.6mm RF Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | HenryTech | |
| Packaging | SMD-4P,3.2x1.6mm | |
| Relative Bandwidth | - | |
| Impedance | 50Ω | |
| Frequency - Center | 5.1GHz | |
| Type of Filter | Bandpass | |
| Cut-Off Frequency | - | |
| Attenuation | 1.5dB | |
| Operating Temperature | -55℃~+100℃ | |
| Insertion Loss | 1.5dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 103
103 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 11.4808 | $ 11.48 |
| 10+ | $ 9.9106 | $ 99.11 |
| 30+ | $ 8.6985 | $ 260.96 |
| 100+ | $ 7.8948 | $ 789.48 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



