ChuangHui RA471M350E180R1Z00ZZ
| Manufacturer |
ChuangHui
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RA471M350E180R1Z00ZZ |
| LCSC Part # | C52994763 |
| Package | Through Hole,D6.3xL18mm |
| Customer # | |
| Description | 470uF 35V ±20% Through Hole,D6.3xL18mm Aluminum - Polymer Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | ChuangHui | |
| Package | Through Hole,D6.3xL18mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
490
490
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1627 $ 0.1546 | $ 0.77 |
50+ | $ 0.13 $ 0.1235 | $ 6.18 |
150+ | $ 0.1159 $ 0.1102 | $ 16.53 |
500+ | $ 0.0984 $ 0.0935 | $ 46.75 |
2,500+ | $ 0.0906 $ 0.0861 | $ 215.25 |
5,000+ | $ 0.086 $ 0.0817 | $ 408.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$