Hongda 2009T3.15A250V
| Manufacturer | HongdaAsian Brands |
| MPN | 2009T3.15A250V |
| LCSC Part # | C529790 |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FUSE BRD MNT 3.15A TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuses | |
| Manufacturer | Hongda | |
| Packaging | Through Hole,P=5.08mm | |
| Melting I2t | 55.5 | |
| Interrupt Rating | 35A | |
| Operating Temperature | -25℃~+125℃ | |
| Type | Square Fuse | |
| Current Rating | 3.15A | |
| Voltage Rating (DC) | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Introduction
AI Translation
This product is suitable for overcurrent protection in circuits within various electronic appliances and equipment. This product is suitable for various kinds of electronic machines to work for over current protection.
In-Stock: 41,060
41,060 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0347$ 0.0330 | $ 0.66 |
| 200+ | $ 0.0273$ 0.0260 | $ 5.20 |
| 1,000+ | $ 0.0223$ 0.0212 | $ 21.20 |
| 2,000+ | $ 0.0199$ 0.0190 | $ 38.00 |
| 10,000+ | $ 0.0177$ 0.0169 | $ 169.00 |
| 20,000+ | $ 0.0165$ 0.0157 | $ 314.00 |
Standard Packaging1000/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



