ROCPU Switches TP40321116
| Manufacturer |
ROCPU Switches
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TP40321116 |
| LCSC Part # | C5289936 |
| Package | SMD,2.6x1.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 0.55mm 2.6mm x 1.6mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | ROCPU Switches | |
| Package | SMD,2.6x1.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1583 $ 0.1267 | $ 0.63 |
50+ | $ 0.1241 $ 0.0993 | $ 4.97 |
150+ | $ 0.1095 $ 0.0876 | $ 13.14 |
500+ | $ 0.0912 $ 0.0730 | $ 36.50 |
2,500+ | $ 0.083 $ 0.0664 | $ 166.00 |
5,000+ | $ 0.0781 $ 0.0625 | $ 312.50 |
Standard Packaging 10000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$