VISHAY VCNL40303X01-GS08
| Manufacturer | |
| MPN | VCNL40303X01-GS08 |
| LCSC Part # | C5280917 |
| Packaging | SMD,4x2.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Fully Integrated Proximity and Ambient Light Sensor With Infrared Emitter, I2c Interface, and Interrupt Function |
| Description | SMD,4x2.4mm Proximity Sensors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Proximity Sensors | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | SMD,4x2.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
70
70
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5307 | $ 1.53 |
10+ | $ 1.4921 | $ 14.92 |
30+ | $ 1.4647 | $ 43.94 |
100+ | $ 1.439 | $ 143.90 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$