TI DRV2605LDGSR
| Manufacturer | |
| MPN | DRV2605LDGSR |
| LCSC Part # | C527464 |
| Packaging | VSSOP-10-0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2- to 5.2-V Haptic Driver for LRA and ERM with Effect Library and Smart-Loop Architecture |
| Description | I2C VSSOP-10-0.5mm Motor Drivers, Controllers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Motor Drivers, Controllers | |
| Manufacturer | TI | |
| Packaging | VSSOP-10-0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
6,183
6,183
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4063 | $ 1.41 |
10+ | $ 1.1838 | $ 11.84 |
30+ | $ 1.062 | $ 31.86 |
100+ | $ 0.9321 | $ 93.21 |
500+ | $ 0.8704 | $ 435.20 |
1,000+ | $ 0.8428 | $ 842.80 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$