Winbond W25Q32JVSNIM
| Manufacturer | WinbondAsian Brands |
| MPN | W25Q32JVSNIM |
| LCSC Part # | C5271189 |
| Packaging | SOIC-8-150mil |
| Customer # | |
| Key Attributes | 32Mbit 2.7V~3.6V 133MHz SPI SOIC-8-150mil Memory (ICs) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Winbond | |
| Packaging | SOIC-8-150mil | |
| Memory Size | 32Mbit | |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V | |
| Operating temperature | -40℃~+85℃ | |
| Program / Erase Cycles | 100,000 cycles | |
| Clock Frequency | 133MHz | |
| Data Retention - TDR (Year) | 20 Years | |
| Page Programming Time (Tpp) | 3ms | |
| Standby Supply Current | 1uA | |
| Interface | SPI |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7492 | $ 0.75 |
| 200+ | $ 0.2905 | $ 58.10 |
| 500+ | $ 0.281 | $ 140.50 |
| 1,000+ | $ 0.2746 | $ 274.60 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |

