Lelon RGA470M2CBK-1020G
| Manufacturer |
Lelon
Asian Brands |
| MPN | RGA470M2CBK-1020G |
| LCSC Part # | C5266045 |
| Packaging | Through Hole,D10xL20mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 160V TH |
| Description | 47uF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D10xL20mm 2000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | Through Hole,D10xL20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.125 | $ 0.63 |
50+ | $ 0.0981 | $ 4.91 |
150+ | $ 0.0846 | $ 12.69 |
500+ | $ 0.0712 | $ 35.60 |
2,500+ | $ 0.0631 | $ 157.75 |
5,000+ | $ 0.0591 | $ 295.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$