JARSON XT2A470M1313
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | XT2A470M1313 |
| LCSC Part # | C5260871 |
| Packaging | SMD,D12.5xL13.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 100V 47uF 160mΩ SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D12.5xL13.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 100V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 47uF | |
| Ripple Current | 250mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 160mΩ | |
| Height - Seated (Max) | 13.5mm | |
| Diameter | 12.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 125
125 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2478 | $ 1.24 |
| 50+ | $ 0.195 | $ 9.75 |
| 200+ | $ 0.1724 | $ 34.48 |
| 400+ | $ 0.1441 | $ 57.64 |
| 2,400+ | $ 0.1316 | $ 315.84 |
| 5,000+ | $ 0.124 | $ 620.00 |
Standard Packaging200/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



