JARSON XT1H330M0806
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | XT1H330M0806 |
| LCSC Part # | C5260845 |
| Packaging | SMD,D8xL6.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | ±20% 50V 33uF 140mΩ SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D8xL6.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 33uF | |
| Ripple Current | 70mA | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 140mΩ | |
| Height - Seated (Max) | 6.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,990
1,990 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0614 | $ 0.61 |
| 100+ | $ 0.0486 | $ 4.86 |
| 300+ | $ 0.0422 | $ 12.66 |
| 1,000+ | $ 0.0374 | $ 37.40 |
| 5,000+ | $ 0.0335 | $ 167.50 |
| 10,000+ | $ 0.0316 | $ 316.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |

