YIYUAN YTS1R0012LBT00
| Manufacturer |
YIYUAN
Asian Brands |
| MPN | YTS1R0012LBT00 |
| LCSC Part # | C5260479 |
| Packaging | Through Hole-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE 250gf |
| Description | Tactile Switch 250gf 10mm 6mm x 6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | YIYUAN | |
| Packaging | Through Hole-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,440
1,440
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0377 | $ 0.75 |
200+ | $ 0.0296 | $ 5.92 |
1,000+ | $ 0.0241 | $ 24.10 |
2,000+ | $ 0.0214 | $ 42.80 |
10,000+ | $ 0.0191 | $ 191.00 |
20,000+ | $ 0.0178 | $ 356.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$