NCC HHXC350ARA271MJA0G
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | HHXC350ARA271MJA0G |
| LCSC Part # | C525845 |
| Package | SMD,D10xL10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM HYBRID 270uF ±20% 35V SMD |
| Description | 270uF 35V Aluminum - Polymer Capacitors 4000hrs@125℃ Surface Mount D10xL10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | NCC | |
| Package | SMD,D10xL10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,089
1,089
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7175 $ 0.5740 | $ 0.57 |
10+ | $ 0.5998 $ 0.4799 | $ 4.80 |
30+ | $ 0.5401 $ 0.4321 | $ 12.96 |
100+ | $ 0.4805 $ 0.3844 | $ 38.44 |
500+ | $ 0.4466 $ 0.3573 | $ 178.65 |
1,000+ | $ 0.4273 $ 0.3419 | $ 341.90 |
Standard Packaging 500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$