JARSON XS1E101M0605
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | XS1E101M0605 |
| LCSC Part # | C52268577 |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 25V ±20% 100uF SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D6.3xL5.4mm | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Capacitance | 100uF | |
| Lifetime | 2000hrs@85℃ | |
| Ripple Current | 67mA | |
| Operating Temperature | -45℃~+85℃ | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 6.3mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,800
1,800 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0189 | $ 0.38 |
| 200+ | $ 0.0186 | $ 3.72 |
| 1,000+ | $ 0.0183 | $ 18.30 |
| 2,000+ | $ 0.018 | $ 36.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



