JARSON VD2G4R7M0813
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | VD2G4R7M0813 |
| LCSC Part # | C52268572 |
| Packaging | SMD,D8xL13mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 400V ±20% 4.7uF SMD,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D8xL13mm | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 3000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 4.7uF | |
| Ripple Current | 30mA | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 13mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 775
775 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1153 | $ 0.58 |
| 50+ | $ 0.0919 | $ 4.60 |
| 150+ | $ 0.0802 | $ 12.03 |
| 400+ | $ 0.0714 | $ 28.56 |
| 2,400+ | $ 0.0643 | $ 154.32 |
| 4,800+ | $ 0.0608 | $ 291.84 |
Standard Packaging400/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



