TOSHIBA TLP290-4(TP,E
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | TLP290-4(TP,E |
| LCSC Part # | C5221832 |
| Package | SOIC-16-4.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Photocouplers Infrared LED & Photo Transistor |
| Description | 50mA 80V 1.2V DC SOIC-16-4.6mm Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | TOSHIBA | |
| Package | SOIC-16-4.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,375
3,375
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.0692 | $ 1.07 |
10+ | $ 0.8624 | $ 8.62 |
30+ | $ 0.7575 | $ 22.73 |
100+ | $ 0.6267 | $ 62.67 |
500+ | $ 0.5653 | $ 282.65 |
1,000+ | $ 0.533 | $ 533.00 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$