YIYUAN YTC1P-2010-01
| Manufacturer |
YIYUAN
Asian Brands |
| MPN | YTC1P-2010-01 |
| LCSC Part # | C5221287 |
| Packaging | SMD,D=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN PIN 1POS SMD |
| Description | Pogo Pin 1 Position 3mm Length 2.5A 12V Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Contacts/Contacts, Spring Loaded (Pogo Pins), and Pressure | |
| Manufacturer | YIYUAN | |
| Packaging | SMD,D=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 7326909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,455
4,455
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1305 | $ 0.65 |
50+ | $ 0.1049 | $ 5.25 |
150+ | $ 0.0921 | $ 13.82 |
500+ | $ 0.0825 | $ 41.25 |
2,000+ | $ 0.0689 | $ 137.80 |
4,000+ | $ 0.0651 | $ 260.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$