G-Switch DS-SA002A-H025-L1N
| Manufacturer | G-SwitchAsian Brands |
| MPN | DS-SA002A-H025-L1N |
| LCSC Part # | C52190692 |
| Packaging | SMD-4P,3.4x2.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 5V Angle Toggle 100,000 cycles SPST 5V SMD-4P,3.4x2.2mm Limit Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD-4P,3.4x2.2mm | |
| Length | 3.4mm | |
| Termination Style | SMD(SMT) Tab | |
| Width | 2.2mm | |
| Voltage Rating | 5V | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Current Rating | 10mA;10mA | |
| Actuator Style | Angle Toggle | |
| Operating Life | 100,000 cycles | |
| Circuit | SPST | |
| Voltage Rating (AC) | 5V | |
| Switch Height | 2.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,516
2,516 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4348$ 0.4131 | $ 0.41 |
| 10+ | $ 0.3443$ 0.3271 | $ 3.27 |
| 30+ | $ 0.3063$ 0.2910 | $ 8.73 |
| 100+ | $ 0.2571$ 0.2443 | $ 24.43 |
| 500+ | $ 0.2349$ 0.2232 | $ 111.60 |
| 1,000+ | $ 0.2222$ 0.2111 | $ 211.10 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



