G-Switch DS-SA002A-H025-L1N
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | DS-SA002A-H025-L1N |
| LCSC Part # | C52190692 |
| Packaging | SMD-4P,3.4x2.2mm |
| Customer # | |
| Description | 5V Angle Toggle 100,000 cycles SPST 5V SMD-4P,3.4x2.2mm Limit Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD-4P,3.4x2.2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,516
2,516
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4348 $ 0.4131 | $ 0.41 |
10+ | $ 0.3443 $ 0.3271 | $ 3.27 |
30+ | $ 0.3063 $ 0.2910 | $ 8.73 |
100+ | $ 0.2571 $ 0.2443 | $ 24.43 |
500+ | $ 0.2349 $ 0.2232 | $ 111.60 |
1,000+ | $ 0.2222 $ 0.2111 | $ 211.10 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$