TI INA228AQDGSRQ1
| Manufacturer | |
| MPN | INA228AQDGSRQ1 |
| LCSC Part # | C5214669 |
| Packaging | MSOP-10-3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 85V, 20-bit, ultra-precise power/energy/charge monitor with IC interface |
| Description | -300mV~85V MSOP-10-3mm Power Supply Controllers, Monitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Power Supply Controllers, Monitors | |
| Manufacturer | TI | |
| Packaging | MSOP-10-3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542339000 |
| USHTS | 8542330001 |
| TARIC | 8542339000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423390 |
| INHTS | 85423300 |
| MXHTS | 8542.33.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,374
2,374
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.2252 | $ 3.23 |
10+ | $ 2.7452 | $ 27.45 |
30+ | $ 2.4436 | $ 73.31 |
100+ | $ 2.1355 | $ 213.55 |
500+ | $ 1.9977 | $ 998.85 |
1,000+ | $ 1.9377 | $ 1937.70 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$