JETEKPS H1209S-1W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | H1209S-1W |
| LCSC Part # | C5200008 |
| Packaging | SIP,19.6x9.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER 9V 1W |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 9V 111mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x9.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
38
38
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.0381 | $ 3.04 |
10+ | $ 2.4276 | $ 24.28 |
30+ | $ 2.1471 | $ 64.41 |
100+ | $ 1.8586 | $ 185.86 |
500+ | $ 1.7279 | $ 863.95 |
1,000+ | $ 1.6721 | $ 1672.10 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$