JETEKPS IF2405S-2W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IF2405S-2W |
| LCSC Part # | C5198689 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W, SIP-packaged DC-DC module power supply |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 400mA 22.8V~25.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
56
56
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.9209 $ 2.7749 | $ 2.77 |
10+ | $ 2.362 $ 2.2439 | $ 22.44 |
30+ | $ 2.0929 $ 1.9883 | $ 59.65 |
90+ | $ 1.8174 $ 1.7266 | $ 155.39 |
540+ | $ 1.694 $ 1.6093 | $ 869.02 |
990+ | $ 1.6401 $ 1.5581 | $ 1542.52 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$