JETEKPS IE1205S-2W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IE1205S-2W |
| LCSC Part # | C5198664 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 2 Output ±5V ±200mA 11.4V~12.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4
4
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.5714 | $ 4.57 |
10+ | $ 3.7027 | $ 37.03 |
30+ | $ 3.3218 | $ 99.65 |
100+ | $ 2.9361 | $ 293.61 |
500+ | $ 2.7591 | $ 1379.55 |
1,000+ | $ 2.6778 | $ 2677.80 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$