JETEKPS IE0515S-2W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IE0515S-2W |
| LCSC Part # | C5198663 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 2 Output ±15V ±67mA 4.75V~5.25V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 7 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1
1
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.6798 $ 4.4459 | $ 4.45 |
10+ | $ 3.8137 $ 3.6231 | $ 36.23 |
28+ | $ 3.429 $ 3.2576 | $ 91.21 |
98+ | $ 3.0394 $ 2.8875 | $ 282.98 |
497+ | $ 2.8607 $ 2.7177 | $ 1350.70 |
1,001+ | $ 2.7786 $ 2.6397 | $ 2642.34 |
Standard Packaging 7/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$