JETEKPS IE1205S-1W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IE1205S-1W |
| LCSC Part # | C5198654 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 2 Output ±5V ±100mA 11.4V~12.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 7 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2
2
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 4.2567 $ 4.0439 | $ 4.04 |
10+ | $ 3.4596 $ 3.2867 | $ 32.87 |
28+ | $ 3.1103 $ 2.9548 | $ 82.73 |
98+ | $ 2.7579 $ 2.6201 | $ 256.77 |
497+ | $ 2.5959 $ 2.4662 | $ 1225.70 |
1,001+ | $ 2.5213 $ 2.3953 | $ 2397.70 |
Standard Packaging 7/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$