JETEKPS IA1212S-2W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IA1212S-2W |
| LCSC Part # | C5198618 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 2 Output ±12V ±83mA 11.4V~12.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.33 $ 3.1635 | $ 3.16 |
10+ | $ 2.697 $ 2.5622 | $ 25.62 |
30+ | $ 2.4191 $ 2.2982 | $ 68.95 |
100+ | $ 2.1382 $ 2.0313 | $ 203.13 |
500+ | $ 2.01 $ 1.9095 | $ 954.75 |
1,000+ | $ 1.9514 $ 1.8539 | $ 1853.90 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$