JETEKPS IA1215S-1W
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | IA1215S-1W |
| LCSC Part # | C5198610 |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W SIP DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Boost 2 Output ±15V ±33mA 11.4V~12.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,27.5x9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 7 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.0435 | $ 3.04 |
10+ | $ 2.3395 | $ 23.40 |
28+ | $ 1.9537 | $ 54.70 |
98+ | $ 1.5177 | $ 148.73 |
497+ | $ 1.324 | $ 658.03 |
1,001+ | $ 1.2368 | $ 1238.04 |
Standard Packaging 7/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$