JETEKPS F0303SY-1WR1
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | F0303SY-1WR1 |
| LCSC Part # | C5198523 |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 303mA 3V~3.6V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
119
119
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5507 $ 1.4732 | $ 1.47 |
10+ | $ 1.2259 $ 1.1647 | $ 11.65 |
30+ | $ 1.0838 $ 1.0297 | $ 30.89 |
100+ | $ 0.9261 $ 0.8798 | $ 87.98 |
500+ | $ 0.8543 $ 0.8116 | $ 405.80 |
1,000+ | $ 0.823 $ 0.7819 | $ 781.90 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$