JETEKPS B2405SY-2WR1
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | B2405SY-2WR1 |
| LCSC Part # | C5198449 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W SIP DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 5V 400mA 21.6V~26.4V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
20
20
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.1456 | $ 2.15 |
10+ | $ 1.7609 | $ 17.61 |
30+ | $ 1.5613 | $ 46.84 |
100+ | $ 1.3553 | $ 135.53 |
500+ | $ 1.2635 | $ 631.75 |
1,000+ | $ 1.2233 | $ 1223.30 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$