JETEKPS B1209SY-2WR1
| Manufacturer |
JETEKPS
Asian Brands |
| MPN | B1209SY-2WR1 |
| LCSC Part # | C5198443 |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 2W SIP DC-DC Converter |
| Description | Isolated Module DC DC Converter Buck 1 Output 9V 222mA 10.8V~13.2V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | JETEKPS | |
| Packaging | SIP,19.6x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
41
41
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8896 $ 1.7952 | $ 1.80 |
10+ | $ 1.5238 $ 1.4477 | $ 14.48 |
30+ | $ 1.3462 $ 1.2789 | $ 38.37 |
100+ | $ 1.1656 $ 1.1074 | $ 110.74 |
500+ | $ 1.0838 $ 1.0297 | $ 514.85 |
1,000+ | $ 1.0498 $ 0.9974 | $ 997.40 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$