UMAX UMAX952L0301
| Manufacturer |
UMAX
Asian Brands |
| MPN | UMAX952L0301 |
| LCSC Part # | C51939780 |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Description | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle Pluggable Connector Accessories RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Pluggable Connectors/Pluggable Connector Accessories | |
| Manufacturer | UMAX | |
| Packaging | SMD,P=0.8mm,Surface Mount,Right Angle |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 350 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
145
145
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.4912 | $ 2.49 |
10+ | $ 2.119 | $ 21.19 |
30+ | $ 1.8876 | $ 56.63 |
100+ | $ 1.6483 | $ 164.83 |
350+ | $ 1.5404 | $ 539.14 |
1,050+ | $ 1.4935 | $ 1568.18 |
Standard Packaging 350/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$