FAUKU GSM0630-6R8-M
| Manufacturer |
FAUKU
Asian Brands |
| MPN | GSM0630-6R8-M |
| LCSC Part # | C51933839 |
| Packaging | SMD,7.4x6.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 6.8uH 5A 48mΩ SMD,7.4x6.6mm |
| Description | 5A 6.8uH ±20% 6A 48mΩ SMD,7.4x6.6mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | FAUKU | |
| Packaging | SMD,7.4x6.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31,300
31,300
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0822 $ 0.0781 | $ 0.39 |
50+ | $ 0.0644 $ 0.0612 | $ 3.06 |
150+ | $ 0.0554 $ 0.0527 | $ 7.91 |
1,500+ | $ 0.0487 $ 0.0463 | $ 69.45 |
3,000+ | $ 0.0434 $ 0.0413 | $ 123.90 |
4,500+ | $ 0.0407 $ 0.0387 | $ 174.15 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$