FAUKU GSM0530-2R2-M
| Manufacturer | FAUKUAsian Brands |
| MPN | GSM0530-2R2-M |
| LCSC Part # | C51933827 |
| Packaging | SMD,5.7x5.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH 6.5A 22mΩ SMD,5.7x5.2mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | FAUKU | |
| Packaging | SMD,5.7x5.2mm | |
| Current Rating | 6.5A | |
| Inductance | 2.2uH | |
| Tolerance | ±20% | |
| DC Resistance(DCR) | 22mΩ | |
| Current - Saturation(Isat) | 7A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 31,615
31,615 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1072$ 0.1019 | $ 0.51 |
| 50+ | $ 0.0839$ 0.0798 | $ 3.99 |
| 150+ | $ 0.0723$ 0.0687 | $ 10.31 |
| 500+ | $ 0.0635$ 0.0604 | $ 30.20 |
| 2,000+ | $ 0.0566$ 0.0538 | $ 107.60 |
| 4,000+ | $ 0.0531$ 0.0505 | $ 202.00 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



