FAUKU GSM0420-2R2-M
| Manufacturer | FAUKUAsian Brands |
| MPN | GSM0420-2R2-M |
| LCSC Part # | C51933821 |
| Packaging | SMD,4.6x4.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.2uH 4A 49mΩ SMD,4.6x4.1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | FAUKU | |
| Packaging | SMD,4.6x4.1mm | |
| Current Rating | 4A | |
| Inductance | 2.2uH | |
| Tolerance | ±20% | |
| DC Resistance(DCR) | 49mΩ | |
| Current - Saturation(Isat) | 5A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 32,110
32,110 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1074$ 0.1021 | $ 0.51 |
| 50+ | $ 0.0841$ 0.0799 | $ 4.00 |
| 150+ | $ 0.0724$ 0.0688 | $ 10.32 |
| 500+ | $ 0.0637$ 0.0606 | $ 30.30 |
| 3,000+ | $ 0.0567$ 0.0539 | $ 161.70 |
| 6,000+ | $ 0.0532$ 0.0506 | $ 303.60 |
Standard Packaging3000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



