MAX MX7620-7.62-02P-GN01-Cu-S-A
| Manufacturer |
MAX
Asian Brands |
| MPN | MX7620-7.62-02P-GN01-Cu-S-A |
| LCSC Part # | C5188497 |
| Packaging | Through Hole,P=7.62mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 2CIRCUIT 7.62mm |
| Description | 2 Position Barrier Block Connector 12~22 AWG 300V 20A Through Hole |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | MAX | |
| Packaging | Through Hole,P=7.62mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4,000
4,000
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0907 $ 0.0862 | $ 0.43 |
50+ | $ 0.0723 $ 0.0687 | $ 3.44 |
200+ | $ 0.0608 $ 0.0578 | $ 11.56 |
400+ | $ 0.0539 $ 0.0513 | $ 20.52 |
2,400+ | $ 0.0484 $ 0.0460 | $ 110.40 |
5,000+ | $ 0.0456 $ 0.0434 | $ 217.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$