MAX MX126-5.0-02P-GN01-Cu-S-A
| Manufacturer |
MAX
Asian Brands |
| MPN | MX126-5.0-02P-GN01-Cu-S-A |
| LCSC Part # | C5188434 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 2POS 5mm TH |
| Description | 2 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 5mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | MAX | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
36,880
36,880
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0654 $ 0.0622 | $ 0.62 |
100+ | $ 0.0528 $ 0.0502 | $ 5.02 |
300+ | $ 0.0465 $ 0.0442 | $ 13.26 |
1,000+ | $ 0.0371 $ 0.0353 | $ 35.30 |
5,000+ | $ 0.0334 $ 0.0318 | $ 159.00 |
10,000+ | $ 0.0315 $ 0.0300 | $ 300.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$