MAX MX15EDGK-3.5-06P-GN01-Cu-Y-A
| Manufacturer |
MAX
Asian Brands |
| MPN | MX15EDGK-3.5-06P-GN01-Cu-Y-A |
| LCSC Part # | C5188253 |
| Packaging | P=3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 6POS 3.5mm |
| Description | 6 Position Male Plug 3.5mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | MAX | |
| Packaging | P=3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
7,930
7,930
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3738 $ 0.3552 | $ 1.78 |
50+ | $ 0.2953 $ 0.2806 | $ 14.03 |
200+ | $ 0.2524 $ 0.2398 | $ 47.96 |
400+ | $ 0.2105 $ 0.2000 | $ 80.00 |
2,400+ | $ 0.1918 $ 0.1823 | $ 437.52 |
5,000+ | $ 0.1806 $ 0.1716 | $ 858.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$