MAX MX15EDGK-3.5-02P-GN01-Cu-Y-A
| Manufacturer |
MAX
Asian Brands |
| MPN | MX15EDGK-3.5-02P-GN01-Cu-Y-A |
| LCSC Part # | C5188249 |
| Packaging | P=3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 2POS 3.5mm |
| Description | 2 Position Male Plug 3.5mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | MAX | |
| Packaging | P=3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
31,565
31,565
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1263 $ 0.1200 | $ 0.60 |
50+ | $ 0.1015 $ 0.0965 | $ 4.83 |
150+ | $ 0.0891 $ 0.0847 | $ 12.71 |
500+ | $ 0.0756 $ 0.0719 | $ 35.95 |
2,500+ | $ 0.0682 $ 0.0648 | $ 162.00 |
5,000+ | $ 0.0645 $ 0.0613 | $ 306.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$