MAX MX15EDGK-3.81-04P-GN01-Cu-Y-A
| Manufacturer |
MAX
Asian Brands |
| MPN | MX15EDGK-3.81-04P-GN01-Cu-Y-A |
| LCSC Part # | C5188113 |
| Packaging | P=3.81mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81mm |
| Description | 4 Position Male Plug 3.81mm Pitch |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Headers, Plugs and Sockets | |
| Manufacturer | MAX | |
| Packaging | P=3.81mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
7,455
7,455
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2215 $ 0.2105 | $ 1.05 |
50+ | $ 0.1793 $ 0.1704 | $ 8.52 |
150+ | $ 0.1558 $ 0.1481 | $ 22.22 |
400+ | $ 0.1418 $ 0.1348 | $ 53.92 |
4,800+ | $ 0.123 $ 0.1169 | $ 561.12 |
10,000+ | $ 0.1211 $ 0.1151 | $ 1151.00 |
Standard Packaging 400/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$