DORABO DBT50G-6.35-2P-BK-P OGC
| Manufacturer |
DORABO
Asian Brands |
| MPN | DBT50G-6.35-2P-BK-P OGC |
| LCSC Part # | C5179471 |
| Packaging | Through Hole,P=6.35mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 2CIRCUIT 6.35mm |
| Description | 2 Position Barrier Block Connector 22~16 AWG 300V 10A |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | DORABO | |
| Packaging | Through Hole,P=6.35mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
2,860
2,860
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2298 $ 0.2046 | $ 1.02 |
50+ | $ 0.183 $ 0.1629 | $ 8.15 |
200+ | $ 0.1574 $ 0.1401 | $ 28.02 |
400+ | $ 0.1324 $ 0.1179 | $ 47.16 |
2,400+ | $ 0.1213 $ 0.1080 | $ 259.20 |
5,000+ | $ 0.1146 $ 0.1020 | $ 510.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$