Sunltech SATB201275011T
| Manufacturer | |
| MPN | SATB201275011T |
| LCSC Part # | C5178920 |
| Packaging | SMD-4P,2x1.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | RF Balun Transformer 75Ω 1:1 Transmission Line Transformer |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/Balun | |
| Manufacturer | Sunltech | |
| Packaging | SMD-4P,2x1.2mm | |
| Amplitude Balance (Max) | 1dB | |
| Return Loss(Min) | 12dB | |
| Frequency Range | 50MHz~1.25GHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Insertion Loss | 1.2dB | |
| Impedance - Unbalanced/Balanced | 1:1 | |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 32dB |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- RF Power, 0.25W
- DC Current, 300 mA
- -260℃ Reflow Compatible
- RoHS compliant and lead free
- Operating temperature range: -40℃ to +85℃
- Storage temperature range: -55℃ to +100℃
Applications
AI Translation
- Impedance matching
- Balanced amplifier
- Balun
- Cellular and VHF
In-Stock: 1,412
1,412 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.1619 | $ 0.16 |
| 10+ | $ 0.136 | $ 1.36 |
| 30+ | $ 0.125 | $ 3.75 |
| 100+ | $ 0.1139 | $ 11.39 |
| 500+ | $ 0.1065 | $ 53.25 |
| 1,000+ | $ 0.1021 | $ 102.10 |
Standard Packaging2000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |



